Окупанти за минулий рік на непідконтрольній території Донецької області захопили два храми та підірвали один храм Української православної церкви Київського патріархату  (УПЦ КП).

Про це повідомив архієпископ Донецький та Маріупольський Сергій.

"Процес захоплення церков вже почався. Позаторік забирали (храми. – ред.)… Минулого року захопили два храми, наші парафіяни приходять на недільну службу, дивляться, а двері опечатані. Один храм підірвали мінометами. Тому зараз дуже-дуже складно", — розповів архієпископ.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній повідомляв, що на тимчасово окупованих територіях Донбасу з 1 березня є загроза повної заборони громад і священнослужителів Православної церкви України, конфіскації майна громад та депортації священиків із підконтрольній "ДНР" території.

"Підставою для цього є незаконна вимога до громад «зареєструватися за законами республіки». Така вимога не може бути виконана, адже структура, яка видала такий «закон», ніким не визнається державою", — йдеться у зверненні предстоятеля ПЦУ.

Вже 2 березня у зв'язку з цим 36 храмів і приміщень та Єпархіальний будинок милосердя, що належать громадам ПЦУ у тимчасово окупованих регіонах Донецької області можуть конфіскувати на користь "республіки",а священиків - депортувати.

Тільки міжнародний вплив може якось змінити рішення окупантів щодо конфіскації майна релігійних громад та депортації священиків Православної церкви України з тимчасово окупованих територій.

Як писав "Вголос", Епіфаній: на Донбасі порушують права віруючих і служителів ПЦУ.