Як інформує прес-служба «Опори», станом на ранок 28 жовтня три окружні виборчі комісії опрацювали 100% протоколів дільничних комісій: ОВК №158, ОВК №159 та ОВК № 160.

Як відзначають в «Опорі», виходячи з досвіду попередніх виборів, очікувалося, що на окрузі №158 будуть опрацьовувати протоколи як мінімум кілька днів, адже на окрузі 190 дільниць і територіально округ великий.

Але цього разу ОВК № 158 приймала протоколи з дільничних комісій швидко, організовано і практично нікого не відправляли на уточнення. Лише одна з 190 комісій була відправлена на уточнення протоколу, а ще двом комісіям довелося їхати уточнювати протоколи після зауваження з Центральної виборчої комісії.

Спостерігач «Опори» Андрій Лозовицький повідомив, що у коридорах окружкому можна було почути запитання заступника голови ОВК у членів ДВК, чи були виправлені помилки. А інший член ОВК постійно підзивав до себе голів окремих ДВК і вказував, щось, віддаючи протоколи. Голова ДВК після цього зникав на певний час.

«Я розумів, що відбувається, але обійшовши потенційно можливі місця переписування протоколів, нічого підозрілого не побачив. Заступник голови на моє питання чи можливо таке, що станом на ранок 27 жовтня було прийнято 100 комісій і не було відправлено на уточнення жодної з них, запевнила, що все в рамках закону, всі дільничні комісії мають високий рівень підготовки і не помилялися», – говорить спостерігач.

О 17:00 27 жовтня окружна виборча комісія №158 прийняла останній протокол, а о 18 годині голова Сергій Сайко оголосив перерву до ранку, мотивуючи тим, що завис сервер і до ранку робити немає чого. О 19 на сайті ЦВК з’явилася інформація, що опрацьовані 100% протоколів, але фактично офіційно результати голосування на окрузі були не встановлені і засідання не закрите.

У приватній розмові із спостерігачем один із членів окружкому, який побажав бути невідомим, розповів, що протоколи дільничні комісії переписували масово із відома та за допомогою членів окружної виборчої комісії і відбувалося це на третьому поверсі будівлі районної державної адміністрації, в якій знаходиться ОВК. При цьому практично всі голови дільничних комісій приїжджали здавати протоколи, маючи при собі печатки.

Описані дії є порушенням закону, адже відповідно до ч.7 ст.91 ЗУ «Про вибори народних депутатів» забороняється заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі олівцем, а також внесення до них без відповідного рішення дільничної виборчої комісії будь-яких виправлень.