Про це сьогодні «Вголосу» розповів системний адміністратор дільниці Юрій Кенцало.

Він зазначив, що  відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 3 вересня 2014 року № 835 на ОВК має бути не менше трьох робочих станцій для роботи у програмно-технічному комплексі інформаційно-аналітичної системи «Вибори народних депутатів України». Усі елементи для роботи у системі «Вибори» встановлюються в приміщенні окружної виборчої комісії не пізніше ніж через день після проведення її першого засідання. Перше засідання ОВК ОВО № 122 відбулось 7 вересня 2014 року.

«Яворівська районна адміністрація, яка зобов’язана забезпечувати Окружну виборчу комісію матеріально-технічною базою, надала нам лише два комп’ютера, параметри яких підходять для роботи в системі «Вибори народних депутатів України». Тому станом на сьогодні у нас є лише дві робочі станції, тобто два комп’ютери для роботи у системі «Вибори», – сказав Юрій Кенцало.

Він додав, що нестача комп’ютерів негативно вплине на роботу комісії під час підрахунку голосів, адже Окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу № 122 велика – до неї входять понад 200 дільниць.

«Уявіть собі, що у день голосування до нас приїдуть голови 207 дільниць, привезуть понад 400 протоколів, дані із яких треба буде внести у систему. Безсумнівно, 400 протоколів вносити через три станції у систему  «Вибори» легше, ніж через дві. Для внесення даних одного протоколу в систему треба мінімум 5 хвилин, помножте це на 414 протоколів і отримуємо більше 34 годин роботи», – наголосив системний адміністратор ОВК.

За словами Юрія Кенцала, після 7 вересня, відколи дільниця мала бути забезпечена технікою, він кілька разів в усній формі звертався в Яворівську районну державну адміністрацію, зокрема до її голови Івана Стецьковича та його заступників із проханням надати третю станцію, однак цього досі не зробили.

«Відповідно до закону, органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити виборчі комісії необхідною технікою. Якщо обласна рада надала приміщення, то адміністрація ухиляється від виконання своїх обов’язків. Не знаю, чому так відбувається. Можливо, у них є якісь свої інтереси, адже у двох районах, Жовківському та Яворівському, знайти комп’ютер, по-моєму, не так вже й складно. Виникає думка, що хтось хоче зірвати вибори в цьому окрузі», – вважає Юрій Кенцало.

Як писав «Вголос», на Львівщині працює «гаряча» телефонна лінія з питань позачергових парламентських виборів 26 жовтня 2014 року.