Заступник голови КМДА Леонід Новохатько розповів, що міська влада підтримала Український фонд культури, який взявся реалізувати громадську ініціативу встановлення такого пам’ятника. Три роки фонд збирав кошти для реалізації цієї ідеї. Керував процесом Борис Олійник. 

«Уся територія від Волги до Берліна всіяна могилами і пам’ятниками воїнам, тобто чоловікам. Однак під час війни величезний тягар несли на своїх тендітних плечах жінки. Ідея полягала в тому, що треба вшанувати ту жінку, передусім матір, яка виростила дітей, залишившись вдовою. Дружину, яка провела на фронт чоловіка, а він не повернувся з війни», – наголосив Леонід Новохатько.

Український фонд культури повідомляє, що ідею встановити пам’ятник подала жінка з  Дніпропетровщини Галина Заболотня. Саме вона стала першою людиною, яка переказала кошти на виготовлення монументу.

Організатори відкриття повідомляють, що усіх, хто доклався до реалізації ідеї встановлення пам’ятника, запросять на його урочисте відкриття. 

Серед діячів мистецтв Києва, які безпосередньо доклалися до встановлення монументу, є двоє скульпторів, викладачів Художнього інституту Національної академії образотворчого мистецтва Адріан Балог та Костянтин Добрянський. Саме вони створили більше ніж 4-метрову скульптуру.

Джерело: УНН