Про це сьогодні на форумі «Пастка «нової нормальності» (термін застосовується для позначення низьких темпів зростання в посткризовий період) у Фінансовому університеті в Москві заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв, передає РБК.

«Наша макроекономічна система подібна хворому з інфарктом міокарда. Ми в цій пастці перебуваємо від 1992 року, як тільки почали реалізовувати доктрину ринкового капіталізму, широко відому як «доктрина вашингтонського консенсусу», – сказав радник Путіна.

Глазьєв зауважив, що Центробанк уже два роки проводить жорстку грошово-кредитну політику і вилучив з економіки близько 5 трлн рублів. Скорочення реальної грошової маси продовжиться і надалі, вважає він. У такому випадку домогтися зниження інфляції і підйому інвестиційної активності, на думку радника президента, буде неможливо. Радник президента Росії наголосив, що увесь світ йде іншим шляхом – політики кількісного пом'якшення, що включає в себе негативні процентні ставки.

«Це не тому, що вони – дурні, а ми – розумні. Вся справа навпаки. Вони не догматики, а ми догматики. Вони реалісти, вони розуміють, що економіці потрібні нові кошти, нові кредити для того, щоб нарощувати виробництво нового технологічного плану», – зазначив Глазьєв.