Атомний підводний човен «Томск» перебував на ремонті у приморському заводі «Зірка». За словами військових, пожежа виникла під час виконання зварювальних робіт. У підлодці зайнялась пересохла ізоляція в між корпусному просторі.

Екіпаж довелось негайно евакуювати. За 4,5 год рятувальники Тихоокеанського флоту та МНС погасили вогонь. Через пожежу на підводці, повідомили у мерії міста Великий Камінь, де розташований судоремонтний завод, паніки серед мешканців не було.

«На жаль, сталось так, що це перша надзвичайна ситуація, яка трапилась на крейсері за всю історію його існування. Він завжди був щасливим, ми всі його дуже любили, завжди професійно підбирали людей, а тут і місце дислокації інше, і екіпаж інший. Все одно сумно», – розповів колишній командир підводного човна Олександр Цимбалюк.

В Міністерстві оборони Росії стверджують, що радіаційний фон в районі надзвичайної ситуації в нормі, оскільки атомний реактор підводного човна заглушили ще до того, як він став на ремонт.

«Атомний реактор на АПЧ «Томск» був заглушений при її постановці в док, з підводного човна евакуювали екіпаж, зброї на борту немає», – розповів представник флоту.

У прес-службі Міністерства оборони РФ повідомили, що причини пожежу з’ясовуватиме створена для цього спеціальна комісія. Висновки її роботи стануть відомі десь через тиждень. Попередня версія причини пожежі – порушення техніки безпеки під час зварювання.

«Швидше за все, потрібно визнати, що була порушена техніка безпеки під час виконання вогневих робіт. Масштаби наслідків аварії будуть з’ясовуватись, коли туди прийдуть представники комісії – сьогодні вона буде туди скерована», – повідомив представник флоту.


Джерело: РІА Новини

Фото: РІА Новини