Як повідомляє РІА «Новости», Держдума має розглянути законопроект про введення в Росії нового часового поясу.

Як повідомив депутат Держдуми, голова комітету з охорони здоров'я Сергій Калашников, новий законопроект про повернення в Росії «зимового» ​​часу припускає введення додаткового часового поясу – тепер в країні їх буде 10.

«Вводиться новий часовий пояс. Це пов'язано з тим, що при дев'яти часових поясах між Москвою і Уралом один часовий пояс. Це досить абсурдна ситуація, вона привела до того, що між Татарстаном і Башкирією, це дві республіки поруч, різниця 2:00», – пояснив Калашников.

Калашников нагадав, що з 2011 року в Росії діють дев'ять часових поясів, і новий законопроект вводить ще один пояс. Також у документом «вилучається право розпоряджатися часом, тобто часом буде встановлюватися тільки законодавчими поправками». Закріплюється також нова система обчислення часових поясів.

«Зокрема, Москва буде не плюс чотири за Гринвічем, як зараз, а плюс три.  Але в кожному суб'єкті (РФ – ред.) встановлюється свій час, максимально наближається до астрономічного»​​, – додав він.

Як пояснив депутат, регіони самостійно визначаться з часом, за яким вони хочуть жити. Зокрема, після прийняття законопроекту в першому читанні, комітет дасть запит у Крим, аби республіка і Севастополь висловили свою думку. За часів Радянського Союзу ці регіони жили за московським часом, хоча астрономічний час регіону відрізняється від Москви на годину.

Нагадаємо, перехід на «зимовий» і «літній» час у Росії скасували влітку 2011 року з ініціативи Дмитра Медведєва. Зараз у Росії постійно діє «літній» час. За словами Калашникова, законопроект має бути внесений до Держдуми найближчим часом.