До програми включені сучасні літературні твори, у тому числі фентезі. Тепер діти вивчатимуть "Гарі Поттера", "Алхіміка" Пауло Коельо та "Чайку" Річарда Баха. Натомість, читати "Фауста" та "Божественну комедію" школярів не змушуватимуть, пише газета "Сегодня".

Частину вчителів нововведення обурили. Вони вже написали листа міністру освіти з проханням її переглянути. Автори листа вважають, що програма не враховує вікових особливостей учнів та порушує логіку вивчення світового літературного процесу.

Думки вчителів щодо новації кардинально розійшлися. Київська викладачка іноземної літератури Світлана Демиденко обурюється, що "порізали" класику, а також не згодна з включенням "Гарі Поттера" у шкільну програму. "Ми пропускаємо жанр наукової фантастики, тих же Бєляєва, Лема, Азімова, Стругацьких - і відразу переходимо до фентезі", - каже вчителька.

А ось вчитель іноземної літератури Генадій Вітрик схвалює "Поттера" у шкільній програмі. "Цей хлопчик зі шрамом у мене навчив цілий клас читати! Діти у приватній школі, де я викладаю, зовсім не хотіли читати, поки одному з них батьки не купили "Гарі Поттера". Увесь клас прочитав першу частину, потім другу проковтнули, і через два роки вони вже усе читали", - каже вчитель.

Джерело: ББС-Україна