Через негоду скасовано або обмежено проведення святкових заходів, близько 100 тис. людей залишилися без електропостачання.

Як повідомила на ранковій екстреній прес-конференції держсекретар міністерства адміністрації та у справах юстиції Моніка Балатоні, підняття Національного прапора відбудеться з мінімальними військовими почестями і за відсутності вищих керівників країни.

Вона додала, що уряд відмовився від всіх святкових заходів, які повинні були проводитися на відкритому повітрі. Водночас в інтересах безпеки людей партіям, громадським організаціям, місцевим органам влади запропоновано перенести заплановані на відкритому повітрі заходи у закриті приміщення.

Як повідомила Генеральна дирекція захисту від катастроф Угорщини (OKF), у зв'язку з переміщенням через територію Угорщини активного циклону, що проявляється у снігопадах, хуртовинах, посиленні вітру, тисячі людей тимчасово залишилися без житла, світла і тепла.

«У зв'язку з надзвичайними погодними умовами підрозділам із захисту від катастроф довелося вживати відповідних заходів. Понад 8 тис. людей потрібно було розмістити у тимчасових притулках, близько 100 тис. людей залишилися без електропостачання і 10 тис. - без води. Більше сотні людей постраждали в автодорожніх та інших пригодах», — йдеться у повідомленні OKF.

Через інтенсивні снігопади і хуртовину 150 доріг стали непрохідними, більше 30 населених пунктів залишилися відрізаними від світу.

Негода охопила всю територію країни. Через інтенсивні снігопади у восьми областях оголошено «червоний», тобто найвищий, ступінь тривоги.

У багатьох місцях паралізовано транспортний рух, потяги їздять з великими запізненнями, відсутнє автобусне сполучення.

Джерело: Укрінформ