«Fuck off, Viktor!», - скандують люди біля штаб-квартири правлячої в Угорщині партії «Фідес», передає «Новое время». 

Акції протесту спричинив законопроект про введення податку на інтернет, який уряд вніс на розгляд парламенту.

Проект передбачає оплату за кожен гігабайт скачаної або розміщеної інформації.

Фейсбучний пост місцевого активіста із закликом зібратися на головній площі Будапешта зібрав більше 200 тисяч лайків, що чимало для країни з 10-мільйонним населенням. При цьому люди вийшли на вулиці не тільки в столиці, але і в містах поменше.

Протестувальники відразу додали своєму прем'єру багатозначне «по батькові», назвавши його Віктор Янукович Орбан.

Партія «Фідес» і Орбан прийшли до влади в 2010 році. Політика, яку будував новий уряд, ідеально відповідну терміну «націонал-соціалізм».

З одного боку, в Угорщині почалися гоніння на місцевих циган, в уряді почали підраховувати кількість євреїв в країні, держава зайнялася пропагандою угорської винятковості. З іншого боку, замість роздержавлення почався зворотний процес - приватні пенсійні фонди були приватизовані, держава обклала величезними податками підприємців, з'явилися численні непрямі податки на простих громадян, уряд ударився в регуляцію всього і вся в економіці.

Уряд взяв під повний або частковий контроль суди, незалежну пресу та правоохоронні органи. Крім того, в результаті серії маніпуляцій з виборчим законодавством Фідес зумів забезпечити собі «вічну» більшість в парламенті, позбавивши шансів на загальний успіх опозицію.