Про це передає Польське радіо

Очільник МВС Польщі Маріуш Блащак повідомив, що учасники дискусії дійшли спільного висновку – система обов’язкового переміщення мігрантів є неприйнятною, цей механізм лише посилює міграційну кризу і не допомагає вирішити її. За словами польського міністра, вишеградські країни, пропонуючи допомогу в захисті зовнішніх кордонів, демонструють солідарність зі своїми партнерами.

Міністр внутрішніх справ Угорщини Шандор Пінтер заявив, що країни Вишеградської групи вирішили запропонувати державам Європейського Союзу захист зовнішніх кордонів. «Якщо не вдасться захистити зовнішніх кордонів, Шенґенська зона вже ніколи не буде такою як раніше», – сказав Шандор Пінтер. Як додав угорський міністр, впускати всіх іммігрантів і розділювати їх поміж країнами ЄС не є добрим виходом. Очільник МВС Угорщини також сказав, що країни, які голосували за обов’язкові квоти іммігрантів, не сповнюють своїх власних очікувань, тому що прийняли менше мігрантів, ніж зобов’язалися.

Міністри внутрішніх справ Вишеградської групи вважають, що Шенґенська угода чітко визначає, як захищати зовнішні кордони, і вишеградські країни дотримуються цих правил.