Керівництво Української галицької партії вирішило виключити зі своїх рядів ексдепутата Львівської міської ради Ігоря Дяковича, який у закритому чаті в соцмережі розкритикував діяльність львівського міського осередку організації. Обласна організація УГП виступила проти такого рішення центрального керівництва і висловила йому недовіру.

Про це йдеться в заяві Львівської обласної організації Української галицької партії, опублікованій на її офіційній сторінці у соцмережі "Фейсбук".

"Нашого однопартійця Ігоря Дяковича, депутата попереднього скликання Львівської міської ради, намагаються виключити з партії, використовуючи при цьому методи, які суперечать Статуту партії, демократичним цінностям, на які опирається політсила, і у спосіб, що суперечить здоровому глузду", - йдеться у заяві.

Обласна організація УГП назвала рішення Головної контрольної комісії партії (головного органу, який відповідає чи правомірні дії здійснено і чи відповідають вони Статуту партії) абсурдним і заявила, що таким чином комісія вже не вперше порушує Статут і дискредитує всю політсилу:

"У закритому (!) чаті (!) у фб-мережі (!) Ігор Дякович припустив неможливість свого перебування в партії, якщо не буде надано належної оцінки діяльності керівництва міської організації, яка несе відповідальність за програш на місцевих виборах у Львові.

Спроба Головної контрольної комісії виключити Ігоря з партії – грубо суперечить Статуту партії, оскільки ГКК не має таких повноважень. Виключати партійця міста має право Рада Львівської обласної організації та Політрада. Понад те, – це вже не вперше комісія порушує Статут, чим дискредитує партійців та партію, яка декларує християнські цінності та верховенство людських прав і гідності".

Відтак Рада Львівської обласної організації УГП заявила про висловлення недовіри Головній контрольній комісії на чолі з Орестом Друлем.

"УГП – організація, яка задає нові тренди в політиці - публічність, відкритість, непродажність, демократичність врешті-решт. Ми залишаємо за собою право оскаржувати рішення ГКК і будемо відстоювати права Ігоря Дяковича, зокрема, у судовому порядку. Вимагаємо повторно розглянути та скасувати “абсурдне” рішення винесене Головною контрольною комісією", - йдеться в заяві.

Заява ЛОО УГП:

Нагадаємо:

  • Напередодні Українська галицька партія оприлюднила відкрите звернення, в якому розповіла про корупційні зв’язки свого власника, директора Радехівського цукрового заводу Володимира Матковського з міським головою Львова Андрієм Садовим.
  • Садового і Матковського назвали представниками кримінального світу та звинуватили їх у масштабних аферах і рейдерстві.
  • Повідомлялося, що з 90-х Володимир Матковський належав до відомого кримінального угруповання "Артура" і мав у нього прізвисько "Мотік". Зазначалося також, що у той час, коли в Україні саме почалася ваучерна приватизація, Матковський разом з нинішнім міським головою Львова Андрієм Садовим "Батоном" заснував фінансову піраміду – компанію "Галицькі інвестиції", яка виманювала у довірливих громадян майнові сертифікати і в результаті стала фінансовим стартом для обох своїх власників.
  • Згодом заяву видалили зі сайту УГП, а керівництво партії заявило, нібито це була "кібератака".