Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства “Укрводоканалекологія” пропонує підвищити тариф на воду на 20%.

Про це на пресконференції в “Укрінформі” сказала віцепрезидент асоціації “Укрводоканалекологія” Ольга Бабій, повідомляє кореспондент агентства.

За її словами, НКРЕКП регулює діяльність ста водоканалів України. Піднявши вартість тарифу на передачу для “Укренерго”, НКРЕКП не підняла вартість води і каналізації. Зараз усі водоканали країни понесли збитки у розмірі близько 200 млн грн – за один місяць.

Оскільки електроенергія для водоканалів у липні подорожчала на 25%, коштів для розрахунків у серпні уже не буде.

“Водоканали і теплокомуненерго почнуть відключати від споживання електроенергії. 100% водоканалів, яким встановлює тарифи НКРЕКП, щодня несуть шалені збитки”, – зазначила Бабій.

На її думку, у водоканалів має бути можливість купувати дешеву електроенергію або тариф треба підняти на 20% – це компенсує витрати на електроенергію та заробітну плату.

“Якщо не піднімати тариф на 20%, що ми пропонуємо? У рамках ринку є компанія “Гарантований покупець”, яка купує електроенергію у “Енергоатома” за ціною 57 коп. за кВт-год., а в Укргідроенерго – за 70 коп. за кВт-год, а продає населенню за ціною 1,68 грн, отримуючи надприбутки. Ми запропонували водоканали та електроенергію зробити споживачами електроенергії за 1,68 грн. Тоді немає потреби піднімати тарифи на 20%, він може зрости на 10% за рахунок коригування заробітної плати. Але НКРЕКП та Уряд зробили усе, щоб водоканали купували електроенергію за ціною 2,20 грн за кВт-год – це на 30% більше від тих можливостей, які є на ринку. Така сама ситуація у тепловиків”, – додала Бабій.

Як писав “Вголос”, в Україні стрімко подорожчає холодна вода.