Глава Держслужби з контролю за наркотиками Володимир Тимошенко заявив, що відомство працює над новою концепцією боротьби з поширенням наркоманії, а до кінця року зможе запропонувати зміни до законодавства.

«Якщо мова йде про декриміналізацію пропозиції наркотиків, то цього не може бути, тут тільки репресивні заходи. А до споживачів наша позиція інша. Раніше ми всіх їх, як кажуть, «стригли під одну гребінку», – заявив він.

Експерти відзначають, що такі зміни вкрай необхідні, оскільки репресивні методи боротьби себе не виправдовують. «В Україні кожен 12-й засуджений отримав кримінальне покарання за перевищення дозволеного до зберігання для власного вживання кількості наркотичних речовин. Після того, як МОЗ знизив цю цифру, в'язниці переповнилися наркозалежними, які не скоювали злочинів проти інших людей», – каже експерт по наркополітиці Павло Скала.

Експерт додає, що в Україні кримінальна відповідальність за зберігання наркотиків  починається з 0,005 грама. В Росії це – 0,5 грама, а у більшості країн Європейського Союзу відповідальність настає з 1 грама.

Він нагадав, що за незаконне зберігання наркотиків в Україну можна отримати до 10 років в'язниці. 

У свою чергу голова правління Асоціації учасників замісної терапії Ольга Бєляєва відзначає, що якщо держава не змінить політику, то наркозалежні можуть стати найбільшою групою серед засуджених. 

Нагадаємо, наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла, а президент Віктор Янукович підписав закон про посилення відповідальності за незаконний обіг наркотиків. Ініціатором законодавчих змін був Кабінет міністрів України. 

Джерело: Подробиці