Як повідомляється на офіційному веб-порталі Верховної Ради України, законопроект підтримали 295 депутатів.

В законодавчому актів пропонується зменшити кількість документів дозвільного характеру, передбачених у спеціальних законодавчих актах та включених до Переліку документів дозвільного характеру, а також  дозвільних документів, які не ввійшли до згаданого Переліку, їх їх отримання вимагається законодавчими актами.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, основними підставами для скасування деяких дозвільних документів є дублювання деяких із них та невиправданість їх існування як інструменту регулювання господарської діяльності.

«Надмірна кількість документів дозвільного характеру, отримання яких вимагається чинним законодавством від суб'єктів господарювання для здійснення того чи іншого виду господарської діяльності, значно ускладнює умови ведення бізнесу, лягає на підприємців додатковим регуляторним тягарем», – йдеться у пояснювальній записці.

Також у прийнятому за основу передбачено, що дозвільний орган оформлятиме дозоли та здійснюватиме всі необхідні дії для його отримання, без залучення суб’єкту господарювання.

Окрім цього, законопроектом пропонується віднести право анулювання дозвільних документів до виключної компетенції суду.