Про це сьогодні у Львові під час освітнього семінару для мамологів «Школа сучасної мамографії» повідомили організатори заходу.

Фахівці наголосили на тому, що 40% українських жінок після 40 років узагалі ніколи не проходили належне обстеження. Унаслідок цього щороку в країні від раку молочної залози помирають близько 8 тисяч жінок.

На думку лікарів, щоб знизити сумну статистику, в державі необхідно впровадити європейську системи скринінгу – завчасного та якісного обстеження на рак молочної залози за допомогою мамографії.

«У країнах ЄС завдяки організованим програмам ранньої діагностики раку молочної залози вдалося знизити смертність жінок від цієї хвороби на 30%. Тому перед нами поставлено серйозне завдання – застосувати досвід і знання, здобуті нашими колегами в Європі, і перенести їх в українські реалії», – підкреслила голова правління Благодійного фонду «Здоров’я жінки та планування сім’ї», національний представник Європейської коаліції проти раку в Україні Галина Майструк.

Вона також додала, що кожна жінка, особливо після 40 років, має проходити обстеження на рак молочної залози.

«Навіть та жінка, яка не має скарг й ознак хвороби, має раз на рік звертатися до лікаря. Адже своєчасні обстеження дозволяють виявити пухлини розміром у декілька міліметрів. А це означає, що після лікування жінка залишиться з молочною залозою», – зазначила фахівець.