Експерти прогнозують суттєве подорожчання хліба та хлібобулочних виробів до кінця поточного року.

Про це заявив віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.

За його словами, йдеться про зростання цін на 15-20%.

Однак, Дученко зауважив, що компанії - виробники навряд чи підвищать ціни  більше, ніж на 10-15%.

Крім того, віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів зазначив, що інформація про ймовірне підвищення цін на хліб на 40% не відповідає дійсності.

Він пояснив, що фактори, які впливають на підвищення цін, дійсно існують.

Зокрема, йдеться про зростання вартості пшениці і продуктів її переробки, підвищення цін на цукор, соняшникову олію та інші інгредієнти для виробництва хліба та хлібобулочних виробів, девальвацію гривні майже на 20% з початку 2020 року та зростання мінімальної заробітної плати.

Дученко додав, що асоціація проводила неодноразові наради з пекарським бізнесом щодо ситуації на ринку, тож "у нас є розуміння, що вище, ніж на 10-15% ціни рости не будуть".

"Як мінімум ми точно можемо говорити про найпопулярніші соціальні сорти хліба, оскільки підприємства розуміють соціальну складову цього бізнесу", - підмітив Дученко.

Всеукраїнська асоціація пекарів  звернулася до Антимонопольного комітету з проханням розслідувати можливу монопольну змову на ринку цукру, а також піднімала питання скасування загороджувальних мит на імпорт окремих видів цукру з-за кордону.

Читайте більше актуальних новин України та світу: