Для поліпшення життя людей, які проживають у Києві та за містом, населеним пунктам потрібно юридично об'єднатися. 

Таку заяву зробив у інтерв'ю "44.ua" перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Посадовець зазначив, що щодня в'їжджають і виїжджають з Києва майже 2 млн осіб. Це створює навантаження на інфраструктуру міста, з якою Київ не може впоратися самостійно. На думку Поворозника, створення агломерації вирішить транспортні проблеми столиці.

Перший заступник голови КМДА визнав, що перші спроби об'єднання були зустрінуті містами і селищами, які межують з Києвом, досить вороже. Адміністрації передмість цю ідею сприймали виключно як поглинання містом територій цих населених пунктів, а також знищення місцевого самоврядування.

"Хоча насправді мова йде про співпрацю через асоціацію. В довколишніх містах і селах залишиться повноцінне місцеве самоврядування, також зі своїми функціями залишаються міські і сільські ради. Просто з'являється структура, яка працює над спільним розвитком цієї території і надає фінансове забезпечення. Сьогодні без угоди про агломерації з Києва швидка або комунальний автобус не може їхати в найближче село, тому що це нецільове використання коштів міста. І це не єдиний аргумент, через який нам доводиться відмовляти", – пояснив Поворозник.

Посадовець назвав ще один плюс агломерації, а саме, спільне адміністрування інфраструктури населених пунктів - медицини, дитячих садків, управління сміттям і каналізацією. За його словами, в Києві більш високий рівень медичного обслуговування і достатньо потужностей, що дозволяють охопити все населення. Також частина будинків, які будуються навколо Києва, не мають власної каналізації. Ще одна гостра соціальна проблема – дефіцит дитячих садочків.

Що стосується створення агломерації в повному її масштабі, то, зазначає Микола Поворозник, це може зайняти близько 5 років.

Зазначимо, дане питання в Києві вже піднімали два роки тому.