Вирок оголосили у районному суді в Любомилі Волинської області, - поінформувало Польське радіо.

Грегуара Муто затримали 21 травня 2016 року на українсько-польському кордоні (у пункті пропуску в Ягодині, що веде до Дорогуська з польського боку) за кермом автомобіля, в якому знаходилася зброя. Співробітники СБУ знайшли у багажнику п'ять автоматів Калашникова, понад п'ять тисяч патронів, два РПГ (ручний протитанковий гранатомет — ред.), 125 кілограмів тротилу і 100 електродетонаторів.

Усе це, за словами голови СБУ Василя Грицака, чоловік планував застосувати для підриву мусульманської мечеті, єврейської синагоги, мостів, доріг і навіть офісу податкової у Франції під час чемпіонату Європи з футболу. Очільник українських спецслужб додав, що чоловік критично висловлювався про дії свого уряду, масову імміграцію, а також про поширення ісламу та глобалізацію.

Пізніше, з матеріалів кримінальної справи стало відомо, що зброю французові продав агент СБУ, колишній боєць батальйону Азов Михайло Зубов, з яким Муто познайомився на Донбасі у 2015 році. До того ж в автомобілі Муто перевозив не справжню зброю, а заздалегідь виготовлені СБУ муляжі.

У суді обвинувачення представило оперативні аудіозаписи, на яких Муто начебто розповідає Зубову про плани вчинення терактів. Втім сам він не підтвердив і не спростував їх автентичність і взагалі відмовився від свідчень у суді.

Суд також не зміг заслухати свідчення Михайла Зубова, основного свідка обвинувачення, оскільки минулої весни той вчинив самогубство.