В Україні можуть з’явитися пішохідні переходи у вигляді “косої зебри”. Такі заходи для підвищення безпеки дорожнього руху розглядає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Про це розповів заступник очільника Мінрегіону Лев Парцхаладзе, передає “Обозреватель”.

За його словами, подібна практика впроваджена в багатьох європейських країнах – Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах.

“Зараз ми це питання виносимо для обговорення громадян. Ділимося напрацюваннями та досвідом, який є в Європі. Вважаємо за доцільне зробити і у нас такі самі косі переходи. “Розумний перехід”, як його в Європі називають, суттєво зможе знизити кількість загиблих на дорогах і травмованих людей”, – розповів Парцхаладзе.

Він додав, що в разі громадського схвалення ініціативи, протягом 2-3 місяців будуть затверджені відповідні державні будівельні норми (ДБН). Після цього всі об’єкти, які реконструюються або проектуються, повинні відповідати новим ДБН.

“Всі дороги, які ми бачимо, протягом 5-10 років обов’язково проходять реконструкцію. Відповідно, можна вважати, що через 10 років усі дороги будуть за новими ДБН збудовані”, – пояснив чиновник.

Заступник міністра зазначив, що місцеві адміністрації отримають можливість самостійно вирішувати, чи хочуть вони обладнати дороги “косими переходами”.

“Переходи будуть там, де це можливо з технічних міркувань. Але там, де це можна, потрібно зробити. Людина, коли переходить дорогу, іноді не дивиться ліворуч. А якщо косий перехід, то вона вже повертається обличчям ліворуч і таким чином різко зменшується аварійність”, – додав Парцхаладзе.

Нагадаємо, що з кінця жовтня вантажівки на дорогах зважуватимуть під час руху.

Додамо, на українських дорогах з’являться шумові смуги.