Таке рішення уряд прийняв одноголосно, внісши зміни до постанови №758.

Згідно із ним встановлюється оптова ціна природного газу 4942 грн за 1000 куб. метрів.

Відтак з 1 травня уряд  зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат). Цим рішенням Кабмін відмінив так звану соціальну норму в обсязі 1 200 куб. м на опалювальний сезон за ціною 3 600 гривень за тис. куб. м, яка діяла в опалювальний сезон 2015/2016 років.

Прем’єр Володимир Гройсман пояснює, що запровадження єдиної ціни на газ нібито відповідає міжнародним зобов'язанням України в рамках Меморандуму про співпрацю із Міжнародним валютним фондом.

На думку Гройсмана, це рішення дозволить побороти корупцію: «Ціни, які були не економічно обґрунтованими, завжди дотувала держава. І тут не було жодної соціальної справедливості: багаті споживали газ задешево і бідні. Люди сплачували свої податки до Державного бюджету, Державний бюджет брав цей ресурс і направляв його на дефіцит «Нафтогазу». Але навколо цих речей завжди були оборудки, які приносили мільярдні доходи тим, хто мав справи на газовому ринку».

Як наслідок, після ухвалення Кабміном рішення про зміну цін на газ для населення збільшується вартість теплової енергії для населення. Зростає вона на 60% – до 1041 грн/Гкал з 652 грн/Гкал. Згідно з повідомленням Міністерства економічного розвитку і торгівлі таке підвищення вартості теплової енергії пов’язане з тим, що раніше підприємства теплокомуненерго купували газ за ціною 3004 грн за тис. куб. м, а після зростання вартості газу до ринкового рівня ТКЕ купуватимуть паливо за 6810 грн за тис. куб. м.

Детальніше про зміни, які чекають українців з травня, читайте у матеріалі «Вголосу».