Сьогодні, 25 січня, в Україні набув чинності закон про протимінну діяльність.

Про це йдеться на сайті ВРУ.

Згідно з документом, закон передбачає створення системи органів, які будуть планувати, координувати, виконувати розмінування, допускати до цього певні компанії, а потім перевіряти якість робіт.

Також передбачається створення центру протимінних операцій, який, крім іншого, контролюватиме якість проведених робіт. Діяльність центру забезпечуватиме секретаріат. У складі центру протимінних операцій створять інспекцію з контролю якості. Утім, як саме будуть контролювати і хто увійде до складу інспекції, наразі не відомо, це визначить нацорган із питань протимінної діяльності за пропозицією центру.

Розмінуванням займатимуться так звані оператори протимінної діяльності. Передбачається запровадити реєстр операторів протимінної діяльності.

У протимінну діяльність буде входити обстеження території на предмет наявності в її межах вибухонебезпечних предметів, маркування та складання мап територій, забруднених і (або) ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами; очищення забрудненої території шляхом виконання робіт із розмінування, а саме: виявлення, перевезення, знищення та/або знищення вибухонебезпечних предметів.

Фахівців із розмінування планують зобов'язати страхувати своє життя та здоров'я. Передбачається, що мінімальна страхова сума за договором складе 250 мінімальних зарплат (станом на зараз це 1 млн 43 тис. 250 грн).