Про це повідомила керівник «Українського центру із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України» Любов Некрасова, передає «Радіо Свобода». 

«В Україні є 53 види комах роду Aedes. Чи переносять вони вірус Зіка, потрібно вивчати. Їх дуже багато по всьому світу, з них вивчено і виділено вірус Зіка лише у п’яти. Наразі багато не можна сказати, бо ґрунтовна робота з вивчення шляхів передачі вірусу тільки починається», – сказала вона.

За її словами, для діагностики вірусу Зіка в Україні є три установи – Український центр з контролю й моніторингу захворювань МОЗ України, Інститут епідеміології та Протичумний інститут імені Мечникова в Одесі.

Некрасова додала, що панікувати не потрібно, оскільки ВООЗ наразі займається цим питанням і має розробити протокол і алгоритм дій.

Нагадаємо, переносниками вірусу є комарі роду Aedes. Вірус Зіка провокує народження недорозвинутих дітей.

Вірус уже було виявлено у 22 країнах Північної та Південної Америки. Випадки зараження було зафіксовано вже й у Європі, спочатку в Данії, а потім у Португалії, Фінляндії та Німеччині. 4 лютого Іспанія підтвердила виявлення вірусу Зіка у вагітної жінки, це перший офіційно зафіксований випадок інфікування в Європі. 

1 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах вірусу Зіка надзвичайною ситуацією для країн Латинської Америки і глобальною загрозою світового масштабу.