Він зазначив, що в Україні наразі немає жодної наукової біографії Степана Бандери, є лише міфічні, образні розповіді про нього. Образ Степана Бандери використовують однаковою мірою, як його прихильники, так і противники, як певний інструмент для дискусій та піару.

«Тон в обговоренні Бандери задають не стільки наукові дослідження, скільки певні укази, резолюції, постанови. Більшість громадян України, думаю, мають доволі приблизні уявлення про біографію Степана Бандери. Це дозволяє політикам проводити досить серйозну дезінформацію населення. Саме історики, які володіють науковою методологією і можуть використовувати історичні джерела, мали б припинити всі ці політичні спекуляції довкола цієї історичної особи», - сказав Володимир В‘ятрович.

За його словами, раніше науковці уникали цієї тематики, бо був закритий доступ до відповідних джерел. А оскільки це питання зараз вирішено, то вже незабаром можна очікувати виходу першої в Україні біографії Степана Бандери.

Історик Ярослав Грицак зазначив, що біографію Бандери може написати хіба людина, яка «перебуває в цій темі» хоча б 20 років. За його словами, попри все, перша біографія буде недосконалою, але головне, щоб вона таки вийшла.