Транзитний контракт з “Газпромом” може бути підписаний лише за умови повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС.

Про це під час п’ятого Українського газового форуму сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, повідомляє “Укрінформ”.

Оржель зазначив, що зараз усі працюють над тим, щоб забезпечити анбандлінг, отримати незалежного оператора ГТС, сертифікувати його, підписати з 1 січня нові контракти: про інтерконектори та про транспортування.

“Ми працюємо з європейськими партнерами, є контакт з російською стороною. Після першого раунду переговорів з російською стороною ми прийшли до висновку, що якщо з української сторони усе буде готово, ми підпишемо договори. Я впевнений, з нашої сторони усе буде готово”, – зазначив Оржель.

На необхідність імплементації європейських правил на ринку газу та в процесі анбандлінгу вказав і голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Наш андбандлінг, окрім європейських партнерів, ретельно вивчатиметься російськими колегами. Вони дуже ретельно досліджуватимуть, наскільки Україна зробила те, що ми вимагаємо від них: європейський контракт, європейські правила. Дуже просто перевірити, чи працюють європейські правила на ринку українського газу”, – сказав Коболєв.

Нагадаємо, що Верховна Рада 7 жовтня зареєструвала законопроєкт №2239 про відокремлення ГТС від Нафтогазу.