На переконання політолога, в Україні не буде ні демократії, ні авторитаризму.

«Тому що та демократія, яка в Україні спостерігалась на протязі останніх 10 років, була великою електоральною демократичною епохою. За 10 років в країні було проведено 5 виборів і на всіх виборах перемагала опозиція. Це ознака демократії. Але цієї демократії вже не буде, тому що вона в умовах економічної кризи почала доводити свою неефективність. Вона не дала країні економічного успіху», - пояснив Вадим Карасьов.

Але й авторитаризму в Україні теж не буде, впевнений політолог.

«Нинішня влада розуміє державу як силову структуру. Це дорога в нікуди. На цих виборах хотіли змоделювати ситуацію, яка б спрацювала на одну партію, але цього не буде. Авторитаризму в Україні не буде», - зазначив Вадим Карасьов.

Шлях розвитку України за авторитарною моделлю також заперечив політолог Володимир Цибулько.

«Авторитаризм за російською моделлю на сьогодні збудувати неможливо, тому що для такої моделі потрібно мати широкий доступ до кредитних ресурсів, більш-менш стабільну економіку. Тоді підкуповуванням через соціальний пакет можна стабілізувати особисту владу. Але це буде короткострокова стабілізація, як ми бачимо на прикладі Росії», - зауважив політолог.

Підсумовуючи, лідер Єдиного Центру Вадим Карасьов зробив спробу спрогнозувати розвиток Української держави в наступному десятилітті.

«Наступне десятиліття має бути часом створення ефективної демократії на базі національної спільноти, сильної правової держави та ринкової економіки. Тільки на цій платформі може бути утверджена по-справжньому ефективна європейська демократія», - висловив переконання політолог.