«У країні під час епідемії можуть захворіти близько 3 мільйонів людей ... Ми очікуємо в цьому році вірус, який відноситься до типу H3N2. Але це не буде пандемічний грип. Це буде сезонний вірус. Ми очікуємо, що він буде у нас основним під час епідемії, яка завжди буває в холодний період», - сказала завідувачка відділом респіраторних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Льва Громашевського Академії медичних наук України Алла Мироненко.

«Той вірус, який ми знали, як пандемію, може приймати участь, але його роль буде другорядною, і вже таких проблем, які у нас були в минулому році, він не викличе», - додала експерт.

За словами А. Мироненко, також існує вірус групи B, який вже виявлено в Дніпропетровську у хворої дитини, проте населення Україна вже стикалася з цим типом вірусу за останні 2 роки. Цей тип вірусу може викликати сплески захворюваності, але не викличе епідемії.

Вона також повідомила про те, що в серпні 2010 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про те, що настав постпандеміческій період. «З досвіду минулого тисячоліття, ми знаємо, що пандемія трапляється в період від 11 до 40 років. Таким чином, якщо у нас була пандемія в 2010 році, то це означає, що ще не дуже скоро у нас буде наступна пандемія», - повідомила А. Мироненко.

За її словами, під час епідемії грипу в Україну, як правило, хворіють люди похилого віку, а також діти. При цьому найвища смертність від грипу та ускладнень також спостерігається у людей похилого віку і дітей. "Основна маса людей видужує", - сказала А. Мироненко.

За її словами, під час сезонних сплесків епідемії грипу, хворіє від 2,8 млн громадян. У минулі роки під час епідемії фіксувалося до 16 млн хворих за рік, однак, вже зараз така цифра в Україні не фіксується.

Також вона підкреслила, що в цьому році з'явилася "дуже адекватна композиція вакцини. Ті штами, які увійшли до її складу, будуть присутні і будуть збудниками епідемії, тому в цьому році той, хто вакцинувалася - захищений". Експерт також додала, що вакцинація в Україні не є обов'язковою, і, за її словами, вакцинацію в обов'язковому порядку повинні пройти громадяни, відносяться до груп ризику. За словами А. Мироненко, бажана вакцинація школярів, а також осіб, що знаходяться на закритих територіях, наприклад в інтернатах, будинках дитини та будинках престарілих.

Вона також додала, що сезонний рівень захворюваності "далекий від епідеміологічного": зараз за тиждень в 10 містах з населенням трохи менше 10 млн осіб, за тиждень хворіє близько 45-50 тис чоловік, повідомила А. Мироненко.