Про це в інтерв’ю «Апострофу» розповів відомий український лікар Євген Комаровський.

«Ніякої загальнонаціональної епідемії немає і не буде, принаймні грипу. Епідемія коклюшу вже є, а епідемія дифтерії – на порядку денному... Я глибоко переконаний у тому, що кількість померлих від грипу – це специфічні «фокуси» медичної статистики з урахуванням деяких соціальних факторів, що впливають на реєстрацію захворюваності. Повірте, можна написати, що хворий помер від грипу – і прогриміти на всю країну, а можна написати, що причиною смерті є ішемічна хвороба серця та серцево-судинна недостатність, а грип – лише супутнє захворювання, і бути благополучним регіоном», – пояснив лікар.

Він також акцентував на тому, що Міністерство охорони здоров’я України повністю провалило роботу із запобігання епідемії і не провело своєчасну вакцинацію людей, які входять до групи ризику: вагітних, пенсіонерів, астматиків, сердечників, діабетиків.

«Цю роботу повністю провалено на всіх рівнях державної влади. Жоден із померлих не був щеплений. Усе інше – карантини, масковий режим, черги в аптеках по противірусні засоби – це псевдонаукова імітація активності», – пояснив лікар.

Євген Комаровський додав, що через 3-6 тижнів в Україні зменшиться кількість хворих на грип та ГРВІ.

Нагадаємо, з початку епідемічного сезону в Україні зареєстровано 185 лабораторно підтверджених летальних випадків грипу, з них 4 дітей віком до 17 років.