До Дня пам'яті жертв політичних репресій, який цьогоріч припадає на 17 травня, Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Як зазначається, Центр надаватиме консультації людям, які хочуть дізнатися про долю репресованих осіб у 1917-1991 роках.

Консультаційний центр допоможе написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати необхідну інформацію.

"Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру - підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну", - заявив директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

Звернення у Консультаційний центр є безкоштовним.

"Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви - це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі. Завдання нашого Центру – зробити архівні документи доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими", - сказали працівники новоствореного відомства.

До Консультаційного центру можна звернутися у будні з 10.00 до 18.00 у такий спосіб:

за телефонами (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12;

надіслати листа на електронну пошту [email protected];

написати повідомлення у Facebook https://www.facebook.com/hdauinp;

через сайт http://hdauinp.org.ua.

Нагадаємо, Зеленський вшанував пам’ять жертв політичних репресій.