Для поширення так званих «виграшних» смс-повідомлень про отримання автомобілів пройдисвіти використовували більше 12 000 сім-карт мобільних операторів і розмістили в Інтернеті 67 фейкових «авто сайтів», передає «Автоблог».

Оперативники виявили 3 організаторів і 11 членів злочинної групи. Зловмисники розсилали смс з інформацією про виграш авто. Шахрайська схема полягала в отриманні коштів під виглядом оплати певного відсотка податку від вартості автомобіля або якогось іншого обов'язкового платежу.

Затримані використовували найсучасніші системи захисту і анонімізації. Оперативники вилучили комп'ютерну техніку, GSM-шлюз для розсилки голосових і смс-повідомлень, мобільні термінали, понад 1500 невикористаних сім-карт різних операторів. Також вилучено кошти, здобуті злочинним шляхом.

Крім того, правоохоронцями виявлено та припинено діяльність незаконного хостингу, який забезпечував безперервну роботу 67 фейкових «авто сайтів». У своїй протиправній діяльності зловмисники використовували карткові рахунки для присвоєння та конвертації коштів, отриманих злочинним шляхом.

«Вголос»