Про це розповіла виконавчий директор Львівської обласної громадської організації Комітет виборців України Соломія Саврук під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

Соломія Саврук зазначила, що протягом цієї виборчої кампанії спостерігачі практично не фіксують прямого підкупу виборців, тобто фактів пропонування грошей взамін на голос. Однак дуже багато кандидатів вдаються до підкупу цілих громад.

«Як і у 2012 році деякі кандидати намагаються пообіцяти відремонтувати школи, дороги тощо. Ціла низка кандидатів підписують так звані публічні угоди із громадами, де вони обіцяють, ставши народними депутатами, виконувати ті чи інші зобов’язання. Такі дії можна класифікувати, як непрямий підкуп виборців», – сказала виконавчий директор ЛОГО КВУ.

За словами Соломії Саврук, в КВУ є копії кількох публічних угод, які укладають кандидати із громадами.

Як писав «Вголос», за підкуп виборців організованою групою осіб законом передбачено покарання до 7 років позбавлення волі. За підробку документів за результатами виборів за участю членів виборчої комісії, учасникам такої афери загрожує до 10 років позбавлення волі.