Таку думку Михайло Слободянюк висловив під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Полковник у відставці зазначив, що нині військові, які отримали поранення на війні, носять спеціальні стрічки, однак варто запровадити спеціальну нагороду для таких бійців.

«До прикладу, в Америці вручають нагороду «Пурпурне серце», яку надають військовослужбовцю за поранення, що його він отримав у війні за свою державу. Незалежно від того, здійснив він подвиг чи ні, боєць пролив кров за свою державу, і ця нагорода має дуже велику пошану. І тепер виникла потреба створити таку нагороду в Україні, щоб були не лише стрічки, які залишилися від Радянського Союзу», – сказав завідувач музею.

Він додав, що також варто розширити ступені ордена «За мужність».

«Зараз у нас є три ступені ордена «За мужність», але героїчні вчинки людей є дуже різноманітними: від звичайної хоробрості солдата до величезного подвигу героя. Усю цю гаму дуже складно вкласти у три ступені ордена «За мужність». Тому, за європейською традицією, ми пропонуємо додати до ступенів ордена, наприклад, два ступені медалей «За мужність». Ці медалі відзначатимуть вчинки, які не підпадають під статут ордена», – розповів Михайло Слободянюк.

Також він вважає доречним створити дві медалі ордена Богдана Хмельницького.

«Орден Богдана Хмельницького зараз найуживаніший серед військових, бо Президент дуже часто вручає цю нагороду. Однак, на жаль, за останні роки авторитет цього ордена суттєво знизився через те, що на ювілей Перемоги ним було нагороджено всіх ветеранів. Тобто серйозний орден, який мав би бути вищим військовим орденом України, перетворився на значок ветерана Великої Вітчизняної війни. Це його трохи нівелювало, але тепер ним нагороджують лише за реальні військові заслуги, за бойові дії в зоні АТО, і його авторитет відновлюється», – сказав полковник у відставці.