Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, який посилить відповідальність за вчинення ДТП в стані алкогольного сп’яніння.

Проект пропонує дозволити арешт на строк від 10 до 15 діб для причетних до аварії водіїв, які залишили місце ДТП. Таких водіїв пропонують карати 3 400 грн штрафу або позбавленням прав на термін до 6 місяців. Зараз за таке порушення загрожує штраф у розмірі 255 гривень або громадські роботи на 40 годин.

За повторне протягом року водіння без ременя безпеки або мотошлема (для мотоциклістів) пропонується заарештовувати на строк від 5 до 10 діб або позбавити прав на термін від 3 до 10 діб.

За п’яне водіння пропонується карати штрафом у розмірі 10 200 гривень з позбавленням прав на один рік. За повторне протягом року порушення – 20 400 гривень штрафу з позбавленням прав на три роки або адміністративний арешт на строк до 10 діб.

Якщо водій протягом року здійснить правопорушення втретє, йому загрожує штраф 40 800 гривень з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб (також з позбавленням прав).

Нагадаємо, що в Україні можуть в 6 разів збільшити штрафи для водіїв.