Зазвичай інформація про те, в якому випадку має бути виплачена матеріальна допомога, досить загальна. Але коли доходить до справи - інформація стає достатньо конкретною. Треба зазначити, що насправді винагороди пропонує не міліція, а приватні структури - у правоохоронців немає подібного фонду для грошових заохочень свідомих громадян.

«Працівники міліції роблять такі оголошення на підставі своєї роботи з певними благодійними організаціями або з тими фінансовими установами, наприклад, які потерпіли певні збитки», - розповідає речник МВС України Володимир Поліщук.

У міліції кажуть, що пропозиції винагород лише схвалюють, мовляв, іноді це допомагає розкрити злочин. А суми часто не знають меж. Однак навіть якщо знаходяться ті, хто дає інформацію, вони не отримують свої гроші.

Бо далеко не завжди структури, які оголошували винагороду, поводяться добросовісно.

Реальний приклад - Андрій. Саме він знайшов тіло караванського стрільця Ярослава Мазурка, а супермаркет «Караван» обіцяні сто тисяч гривень не дав.

Адвокат Іван Боднарук каже, що за кордоном за невиплату винагороди держава добряче штрафує приватну фірму. В Україні ж іноді за право отримати свої гроші доводиться судитися.

І як доказ у вас має бути документ, який би засвідчив публічний розголос інформації про винагороду. Але юридично завірити такий документ можна лише за кордоном, та й коштуватиме це немалих грошей.

Поки що в Україні практика винагород від компаній-шарлатанів, які на жаль часто роблять це лише заради піару.

«Коли дається публічна обіцянка, вона таким чином подається до населення, щоб потім юридично не можна було якимось чином витребувати ці кошти. Тобто більше це в нас створено як піар, а не як справжня технологія», - резюмує Боднарук.

Джерело: ТСН