Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час засідання міжвідомчої робочої групи, передає прес-служба Мінагрополітики.

«На сьогодні проблемами спиртової галузі є значне скорочення попиту на спирт етиловий на внутрішньому ринку, а також незначний експорт спирту етилового та біоетанолу через високу ставку акцизу і відсутній внутрішній ринок біоетанолу. Як наслідок, потужності державних спиртових підприємств завантажено лише на 1/6, а українська спиртовмісна продукція не може конкурувати з європейською за ціною», – йдеться в повідомленні.

Заступник міністра Олена Ковальова повідомила, що для розвитку спиртової галузі Мінагрополітики підготувало й надіслало на розгляд уряду проект закону щодо питань оподаткування та регулювання виробництва й використання спирту.

«Пропонуємо гармонізувати вітчизняне законодавство з європейським, встановивши нульову ставку акцизного податку на спирт етиловий, який використовують як сировину для виробництва оцту, продукції технічного призначення, побутової хімії, парфумерно-косметичної продукції», – уточнила вона.

Також заступник міністра підкреслила важливість розвитку ринку біоетанолу.

«Директиви ЄС встановлюють норму біоетанолу в автомобільному пальному на рівні 10%, оскільки викиди шкідливих аерозольних частинок при цьому зменшуються на 50%, а оксиду вуглецю – на 30%. Україна теж має зробити норму вмісту біоетанолу в пальному обов’язковою. Цим ми не лише подбаємо про екологію, а й дамо поштовх виробництву біоетанолу в нашій країні. Потрібні потужності ми вже маємо, а розвинений аграрний сектор забезпечує достатньо сировини для виробництва», наголосила Олена Ковальова.