В Україні можуть дозволити виходити на пенсію за новими правилами. Відповідні нововведення пропонує партія "Слуга народу".

Про це пише obozrevatel.com.

Так, уже відомо, що відповідно до законопроекту українцям зможуть дозволити виходити на пенсію, як це було раніше.

Відповідно для розрахунку розміру виплати використовувати будь-які 60 місяців стажу до 2000 року. Відповідний законопроєкт під номером 0972 розглянуть на засіданні Верховної Ради 20 травня.

У першій редакції в документі також говорилося, що жінки у віці від 55 років, яких звільнили і які мають хоча б 30 років стажу, можуть достроково вийти на пенсію, але розмір виплати за кожний місяць, якого бракує до повного пенсійного віку, зменшать на 0,5%. Такі правила діяли до 1 січня 2015-го. У такому вигляді документ підтримали нардепи ще в 2014-му, але тоді на той момент президент Петро Порошенко повернув документ до Ради без свого підпису.

У новій редакції, яку готували вже "Слуги народу", норму про достроковий вихід на пенсію виключили, при цьому всім українцям дозволили при розрахунку пенсії використовувати "старі правила". Така норма, згідно з документом, повинна діяти до 1 січня 2022 року.

Що це може дати?

Припустимо, двом українцям з однаковим стажем та заробітком протягом усього періоду їх трудової діяльності призначили пенсію за "старими" і "новими" правилами.

За "старими" правилами для обчислення пенсії українець використав свій заробіток за 5 років (60 місяців) роботи підряд до 1 липня 2000 року, який, припустимо, в п'ять разів перевищував середній заробіток в Україні (коефіцієнт заробітку 5 × 60 = 300), а також обов'язково подав дані за весь заробіток після 2000 року, припустимо, 180 місяців роботи із середньою зарплатою. Загальна сума коефіцієнтів заробітків за 20 років (240 місяців) складе число 480 (300 + 180 = 480). Відповідно середній коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії складе цифру 2 (480/240 = 2).

За "новими правилами" можна було використовувати дані за весь свій заробіток за 15 років (180 місяців) роботи після 1 липня 2000 року, який дорівнює середньому заробітку в Україні. Відповідно середній коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії другої особи складе цифру 1. Тобто у другому випадку розмір пенсії буде в два рази меншим.