Вакцинація дітей триватиме протягом трьох тижнів, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Заступник міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець повідомив, що для проведення третього раунду Європейська комісія виділила 900 тисяч євро для придбання 4,5 тис. доз вакцини ОПВ.

«Метою додаткової трираундової імунізації в рамках реагування на спалах поліомієліту є зупинка передачі поліовірусу. Лише охоплення вакцинацією 95% дітей може спинити циркуляцію поліовірусу та забезпечити колективний імунітет, аби вберегти країну від страшної, невиліковної хвороби», – зазначив Ігор Перегінець.

Директор Генерального директорату з гуманітарних питань і цивільного захисту Європейської Комісії Жан-Луї де Брауер наголосив, що всі області країни вже отримали вакцину, яка є безкоштовною і безпечною, і готові розпочати третій раунд додаткової імунізації. Кожна дитина від 2 місяців до 10 років в Україні має бути вакцинована проти поліомієліту.

У перших двох раундах додаткової імунізації проти поліомієліту вакцинували дітей від двох місяців до шести років. Третій раунд охопить усіх дітей до 10 років. У першому раунді, який проходив з 19 жовтня по 9 листопада, вдалося вакцинувати приблизно 65% дітей. У другому (30 листопада – 18 грудня) цей показник зріс до 75%.

Планують, що третій раунд вакцинації триватиме два тижні, але, зважаючи на епідситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ в країні, його тривалість може бути подовжено. Слід зазначити, що епідемічні процеси щодо грипу та ГРВІ не є протипоказанням для впровадження вакцинації проти поліомієліту.

«Залежно від розвитку ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ, ми будемо коригувати вакцинальну кампанію, відповідно до епідситуації кожного регіону, і за потреби продовжувати, аби охопити імунізацією необхідну кількість дітей. Усі області отримали від МОЗ детальну інформацію з роз`ясненнями, як проводити третій тур, зважаючи на епідемічну ситуацію. У дітей перевірятимуть температуру тіла, моніторинг стану дитини здійснюватимуть у посиленому режимі, зважаючи на обставини», – повідомив заступник міністра.

Нагадаємо, нещодавно один з найбільш авторитетних дитячих лікарів Євген Комаровський заявив, що ситуація з вакцинацією дітей від поліомієліту близька до катастрофи й гірша, ніж в Африці.