В Україні буде створено агентство з розвитку туризму як центральний орган виконавчої влади. Про це поінформував державний секретар Міністерства культури, молоді та спорту України Артем Біденко, повідомляє Укрінформ.

"Ми чекаємо створення агентства з розвитку туризму. Це буде центральний орган виконавчої влади, який зможе сконцентруватися на реалізації політики, розробленої спільно експертами, парламентом і урядом", — сказав Біденко.

За його словами, про важливість туристичної галузі та необхідність її розвитку було багато розмов, але все обмежувалося участю у різних заходах.

"Навіть створення бренду до сьогоднішнього дня носить тактичний характер, а не стратегічний. Тому створення інституцій, які будуть допомагати працювати спільно експертам, громадськості, бізнесу, парламенту, виконавчої гілки влади, дозволить поглянути вперед і побачити, що чекає галузь після 2030 року. Створивши інституційні можливості, інвестувавши кошти в розробку державної дорожньої карти, у розробку стандартів, адаптацію Всесвітньої туристської організації, ми зможемо говорити про те, як ефективно кошти можна витратити", — вважає чиновник.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України поінформували про те, що за період з січня по жовтень поточного року до державного бюджету України надійшло понад 3,5 мільярди гривень податків від підприємств туристичної сфери.