В Україні пройшли успішні випробування безпілотного авіаційного комплексу Spectator-M1.

Літальний апарат створили на ВАТ "Меридіан" ім. С. П. Королева, інформує прес-служба ДК "Укроборонпром".

Відомо, що модернізований безпілотник отримав новий тепловізор, більш досконалу станцію управління та зменшену вагу, що дає змогу йому більше часу перебувати в повітрі.

Під час випробувань за участі представників Міністерства оборони Spectator-1M виконав завдання, максимально наближені до бойових. Зокрема, провели перевірку здатності літального апарата виконувати завдання у випадку активного активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

"БПЛА був створений у співпраці з фахівцями Київського політехнічного інституту, які підтвердили свою високу кваліфікацію. Крім того, наше підприємство прийняло на роботу низку фахівців, котрі допомогли створити всі технологічні лінії, спеціальні лабораторії, вивести формули. Це дозволило нам розпочати виробництво", — повідомив директор "Меридіана" Олег Присяжнюк.

Модернізований Spectator може літати майже безшумно. Беручи до уваги його малі розміри та спеціально підібраний колір фюзеляжу та малоефективну площу розсіювання, для супротивника він залишається непомітним.

Безпілотник може підійматись на висоту до 3 600 метрів, а його максимальна швидкість становить 120 км/год. Швидкість, за якої виконують завдання, — 70 км/год. У повітрі апарат може перебувати більше двох годин.  Комплекс може передавати відеоінформацію у цифровому кодованому вигляді, а дальність його польоту — до 150 км.

Як писав "Вголос", безпілотник США контролює ситуацію на Донбасі.