За словами Владики Димитрія, вже відбулося кілька прецедентів, коли з духовенством київської патріархії проводили агітацію про перехід до московського патріархату. Першим прикладом Владика назвав минулорічні події, які відбувались у Донецькій єпархії КП.

«Там (у Донецькій єпархії КП – Вголос) були напівзруйновані храми, які відновлювались силами Київської Патріархії і раптом на ці храми стали претендувати і громади Української православної церкви Московського Патріархату. Не тільки претендувати, але й змушувати голів сільських та місцевих рад передати ці храми у власність цим громадам. Хоча громади УПЦ КП вже понад десяток років, відреставрувавши ці храми, користуються ними», - розповів митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

Зокрема, мова йде про храм у селищі Кам’янка Донецької області. Як зазначив Владика Димитрій, ці події призвели до того, що архієрей КП у відчаї заявив, що він себе спалить. Адже неодноразові звертання до влади нічим не закінчувалися.

«Архієрей бачив той тиск, який здійснювали люди в незрозумілих формах, які намагалися цей храм захопити і перевести до московського патріархату. І коли він у відчаї сказав такі слова, то до нього на другий день уже зверталися представники місцевої влади, представники Служби безпеки України, мовляв, що ви робите, давайте будемо вирішувати ваше питання», - зауважив митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

Ще один випадок стався у Київській єпархії в районному центрі Макарово, де священик Київського патріархату перейшов до Московського патріархату.

«Як виявилося, влада успішно зареєструвала всі ці зміни та доповнення до статуту, а це відбулося з підробленими підписами. Зараз прокуратура, зайнявшись цим питанням, виявила, що діяльність цього священика підлягає кримінальній відповідальності, - розповів Владика Димитрій. - Коли стався цей конфлікт, то духовенство нашої єпархії приїхало до цього храму. А храм був побудований повністю на кошти київської патріархії. Тоді відразу храм оточили молодики незрозумілої зовнішності, а міліція збоку собі стояла і спостерігала за цим процесом».

За словами митрополита, в селі Ріжки Київської області способом підкупу були подані документи на перереєстрацію.

«Священик говорив вірянам, що він намагається відреставрувати храм, а для цього потрібні кошти, а бізнесмени допомагають тільки православній церкві московського патріархату. Коли люди дізналися про це все, то вони того священика прогнали», - зазначив Владика Димитрій.

Окрім того, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП повідомив, що у Вінницькій єпархії голови райдержадміністрацій викликали священиків КП і говорили, що треба мати єдину церкву, що є нормальна канонічна церква, таким чином агітуючи священиків за перехід до Московського патріархату.