Відповідне розпорядження № 702-р уряду опубліковано 13 липня.

До організаційного комітету увійшли голова Івано-Франківської облдержадміністрації, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка (за згодою) художній керівник Національної опери України (за згодою), генеральний директор Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка (за згодою), Представник ТОВ «Студія «1+1» (за згодою), представники Національної спілки кінематографістів України (за згодою). Комітет очолив Віце-прем’єр-міністр України — Міністр культури, його заступником в оргкомітеті є Голова Держкіно.

Розпорядженням передбачено проведення у серпні реставрації звуку та зображення, а також тиражування відновленої версії художнього фільму «Тіні забутих предків». Оновлену стрічку буде продемонстровано у вересі під час урочистого вечора, присвяченого 50-річчю прем’єри.

Держкіно та Держтелерадіо мають організувати покази в областях. Окрім того, до ювілею виходу легендарного кінофільму буде відкрито виставка, тематичний буклет про історію створення та відеоролик для демонстрації на загальнонаціональних телеканалах.

Заплановано, що у вересні урочисті заходи відбудуться у локаціях зйомок фільму - на Національній кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка та у Верховинському районі Івано-Франківської області.