Субота Страсного тижня присвячена спогаду про тілесне поховання Ісуса Христа і зішестя його в пекло для визволення душ померлих, а також приготування до Великодня - Воскресіння Христа, яке святкується в ніч з суботи на неділю.

Десятки тисяч християн прийдуть сьогодні до єрусалимського храму Гробу Господнього в очікуванні Благодатного вогню, який щорічно займається нез'ясовним чином по молитвах віруючих напередодні Великодня на кам'яній плиті Гробу Господнього.

Згідно з результатами опитування, проведеного компанією дослідження і Branding Group, 9% опитаних українців регулярно дотримуються посту напередодні святкування Великодня.

При цьому 55% опитаних стверджують, що хоча б раз дотримувалися посту, а 34% - не робили цього ніколи. 2% - не змогли відповісти на питання. Найчастіше піст дотримуються жителі Західної України: постійно - 21% опитаних, іноді - 55% жителів регіону, тоді як 70% жителів Південного Сходу і 55% Центру ні разу не дотримувалися пост.

Опитування проводилося з 22 березня по 1 квітня, в його рамках було опитано 2078 респондентів старше 18 років, що мешкають в усіх областях Україні. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Напередодні православні та греко-католики відзначили найскорботніший день церковного календаря - Страсну п'ятницю. В цей день був розіпнутий Ісус Христос.