За його словами, Україна через скасування безвізового режиму з Євросоюзом втратила близько 200 млн. доларів в рік, а наші громадяни стоять в чергах і двічі оплачують шенгенську візу. Він наголошує, що система видачі Шенгенської візи ускладнюється, і дуже велика кількість відмов, які отримують наші громадяни, причому необгрунтованих, незважаючи на те, що 5 років тому Україна скасувала для європейців візовий режим, і ми немало зробили для того, щоб йти по лібералізації безвізового режиму.

Коновалюк вважає, що це через «сьогоднішній стан нашої зовнішньої політики і такого ставлення до України з боку ЄС».

«Очевидно, ми б могли давно просунутися в цьому напрямку, якби був прийнятий мій закон про документи, що засвідчують особу і громадянство України. Я розробив цілу програму, яка стосується введення біометричних паспортів та створення електронної системи обліку. Я вніс ряд пропозицій, що стосуються удосконалення міграційної політики в Україні для того, щоб виконати всі необхідні вимоги», – говорить він.

Через введення безвізового режиму для європейців ми втратили величезні кошти, переконаний парламентарій. Український бюджет недораховується в рік близько 200 млн. доларів. А наші громадяни стоять в чергах біля посольств, платять за Шенгенську візу двічі: її вартість і посередницькі послуги , що становить близько 60 євро на людину, але це ще не гарантує, що вони її отримають. МЗС треба більш активно відстоювати інтереси громадян України.

Очевидно, настав час, коли і українській стороні необхідно, можливо, переглянути прийняте рішення і все-таки відновити візи для європейців, тим більше що відсутність віз не створило привабливу можливість для туризму, вважає народний депутат.

У свою чергу, інший нардеп Євген Суслов відзначив, що з отриманням віз до країн ЄС проблеми дійсно є. Крім того, отримання візи вимагає використання додаткових коштів громадян це як раз повинно відпрацьовувати МЗС. Дивлячись на те, що зараз відбувається, можна сказати, що це недоробка МЗС.

Можливо, що це пов’язано і з політикою, тому що те, що зараз відбувається всередині країни, не може не впливати на взаємини з іншими країнами, припустив народний обранець. «Сподіваюся, що зовнішня політика нашої влади, яку вона повністю провалює по всіх напрямках, не повинна стосуватися наших громадян. Якщо є проблеми з політикою, то треба підключати конкретних людей, щоб через це не страждали пересічні громадяни», – відзначив він.

Провідний експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Олександр Палій щодо проблем з отриманням українцями віз зазначив: Україні країни ЄС дають лише 3-4% відмови у візах, але в той же час є значні відстрочки деяких держав. Це пов’язано не з політикою всього ЄС, а з політикою самих цих держав. Італія, в першу чергу, орієнтована в питаннях туризму на внутрішній європейський ринок, тобто для них цікаві платоспроможні туристи ЄС і тих країн, з якими у них немає візового режиму США, Канада, Японія.

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради України Володимир Литвин заявив про те, що відсутність біометричних паспортів в Україну істотно перешкоджає запровадженню безвізового режиму з ЄС.

Джерело: avianews.com.ua