Проект реалізували товариство «Ерзань Вал» та аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень», передає видання «Інформаційний акцент».

Видання містить матеріали експертної дискусії за участю провідних українських та зарубіжних фахівців у галузі росієзнавства.

Як розповів директор аналітичного центру «УССД» Юрій Сиротюк, книга буде цікавою не лише для широкого загалу читачів, а й для аналітиків та експертів з Європи та світу.

Наукову працю видано двома мовами – українською та англійською. Її планують розіслати у провідні аналітичні інститути світу, зокрема до розвідувально-аналітичної компанії «Stratfor», фахівці якої раніше вже передбачили розпад сучасної РФ.

«Цікаво, що Росія постійно нав’язує дискусію, якими мають бути Україна, наша Конституція, місцеве самоврядування, чиї права в нас потрібно захищати тощо. Ми ж мали нахабність обговорити на професійному рівні, яким має бути простір Росії, аби нам, українцям, було зручно жити поряд із таким сусідом», – наголошує Сиротюк.

Експерти дійшли висновку, що федеративний устрій РФ – це лише ширма, за якою ховають пригноблені народи.

«До прикладу, якута, який живе в багатому на алмази регіоні, замість жити і багатіти, женуть, як собаку, вмирати під Донецький аеропорт. Бурятів, які мають найбільші запаси прісної води у світі, теж женуть умирати невідомо за що. Усі ці національні меншини безправні, бідні та пригноблені», – зазначає він.

Експерт каже, що книга буде цікавою і для людей, які живуть у нинішній РФ, отож її планують перекласти російською мовою.

«Росіяни мають розуміти, що ми хочемо, аби і вони жили добре та комфортно», – додає Сиротюк.

Експерти в книзі змоделювали те, що може статися з РФ найближчим часом.

«Ми подали унікальні мапи-схеми можливого розпаду Росії. І це не фантастика. Адже про це говорять і у «Stratfor», про це пишуть відомі геополітики, серед яких Фрідман та інші», – зазначив він.

Сиротюк пояснює, що до цього ґрунту автори лише додали наші українські знання.

«Ще сто років тому Юрій Липа написав подібну працю про розподіл Росії. А ми це оновили, додали апґрейд. І намагалися намалювати якусь позитивну перспективу для самих росіян. Важливо зрозуміти, що зараз на порядку денному не лише питання розпаду РФ. Маємо подбати про те, що станеться, коли впаде путінський режим. Що робитиме Україна, коли ця «бензоколонка з ядерною зброєю», її організовані та не дуже організовані банди мародерів стануть біля наших кордонів?» – наголошує він.

Співавтор дослідження переконаний, що справжня Росія – це країна в історичних межах Московії, з отриманням незалежності всіма окупованими, загарбаними РФ територіями.

«Там таких народів сотні, і вони всі заслуговують бути незалежними. Ми бачимо органічним розпад РФ на національні утворення плюс забезпечення усіх прав етнічним росіянам, які заселяють окуповані Росією території. Бо місцеве населення, не дай Бог, може вдатися до фізичного винищення самих росіян-колоністів», – застерігає Сиротюк.

Уже зараз очевидно, що майбутнє Росії – не імперія, а низка незалежних держав. Те, що ми зараз називаємо «Росією», має залишитися в межах Москви і навколишніх областей, уточнює співавтор видання.