Ініціатором цього законопроекту є нардеп від «Батьківщини» Сергій Власенко.

В пояснювальній записці він констатує, що його проект закону, в разі прийняття, зробить неможливим притягнення особи до кримінальної відповідальності за «політичні рішення», які людина виконує згідно зі своїми посадовими обов’язками.

«Існуючий у вигляді, який має сьогодні Кримінальний кодекс України, є залишком радянського минулого та радянської системи, за якою політик може нести кримінальну відповідальність за його політичні рішення, що не відповідає Європейським законодавчим норма, принципам та прагненням України щодо євроінтеграції», – наголошує Власенко.

Він наголошує, що відповідно до чинного законодавства, посади членів Кабінету Міністрів України належать до політичних посад, на які не поширюється трудове законодавство і законодавство про державну службу.

Аналогічно, за словами Власенка, народного депутата України, як члена органу державної влади, слід вважати посадовою особою, а саме представником влади, який наділений владними повноваженнями публічного характеру.

«Посада Президента України, беззаперечно прирівнюється до політичної посади, оскільки це визначена Конституцією України та законами України посада, яка обіймається внаслідок обрання на неї Українським народом. Більш того, відповідно до посадових функцій та обов’язків, визначених ст. 106 Конституції України, Президент України постійно приймає рішення та видає розпорядження, що носять виключно політичний характер», – розповідає опозиціонер.

З огляду на це Власенко і зазначає, що на вказані посади членів КМ України, народних депутатів України, Президента України не може розповсюджуватись кримінальна відповідальність, згідно статей 364 та 365 Кримінального кодексу України, за прийняті ними рішення пов’язані із виконанням їх посадових функцій.