До 2022 року в Україні мають намір реформувати систему донорства: спеціальні центри стежитимуть за якістю крові та компонентів, яку передаватимуть лікарням. Зокрема, МОЗ створить єдину систему моніторингу та реєстру донорів.

Про це на брифінгу до Дня донора повідомили представники Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров'я, передає «Громадське».

«Система матиме три рівні: на національному рівні МОЗ здійснюватиме контроль та ліцензування, Центр громадського здоров’я МОЗ — методологічну, координаційну та інформаційну підтримку центрів крові, а Національна служба здоров'я — оплачуватиме вартість крові та компонентів», — розповів керівник Директорату громадського здоров’я Андрій Скіпальський.

На регіональному рівні центри крові збиратимуть, зберігатимуть, перероблятимуть і транспортуватимуть кров та її компоненти. Лікарні в регіонах надаватимуть послуги тільки з трансфузії та зберігання крові.

Cтратегію розвитку Національної системи крові уряд затвердив у лютому 2019 року. Згідно з нею, законодавство про донорство мають переглянути та осучаснити, а нову систему крові поєднати з медичною реформою другої ланки медицини. Із 2022 року держава через Національну службу здоров’я України буде оплачувати вартість наданої медичні послуги, до якої виходитиме вартість компонентів крові.

Як писав «Вголос», радник президента, лікар Євген Комаровський заявив, що відмовиться від крісла міністра охорони здоров’я України, якщо йому запропонують.