Правління Національного банку 27 листопада визнало ВТБ Банк неплатоспроможним.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

З 13 листопада фінансова установа, яка належить російській державі, мала статус проблемної в зв'язку з скороченням обсягу ліквідності і подальшим погіршенням фінансового становища.

Власники ВТБ Банку нічого не зробили для того, щоб запобігти неплатоспроможності і не робили заходів для поліпшення ліквідності банку.

В таких умовах НБУ не залишалося нічого іншого, крім як визнати крах банку.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повинен буде виплатити вкладникам 942,7 млн гривень як компенсацію.

97% клієнтів ВТБ, тобто понад 59 тисяч осіб, отримають свої депозити в повному обсязі, оскільки вони не перевищують гарантовану Фондом суму в 200 тисяч гривень.

Банкрутство ВТБ Банку не вплине на стабільність банківського сектора, заявили в НБУ, тому що його частка становить лише 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.

Як повідомлялося, Національний банк на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2018 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», уведеного в дію Указом Президента України від 6 березня 2018 року, продовжує забезпечувати реалізацію санкцій, застосованих до деяких банків, а саме: ПАТ «Сбербанк», ПАТ «Промінвестбанк», ПАТ «ВТБ Банк» та ПАТ «БМ Банк».

Після банкрутства ВТБ в Україні залишилося тільки два банки, що належать Росії – Сбербанк і Промінвестбанк.