Курс «Фінансова грамотність» упродовж минулого навчального року у рамках пілотного проекту було розпочато у 13 загальноосвітніх навчальних закладах Київської, Донецької, Львівської, Черкаської та Харківської областей. Цьогоріч кількість учасників проекту, що навчає школярів практичних аспектів фінансового планування та управління власними фінансами, буде збільшена. У 2012/13 навчальному році у проекті братимуть участь понад 2800 учнів з 68 навчальних закладів, що охоплюють 14 регіонів України.

«У багатьох педагогічних колективах таку експериментальну роботу вже налаштовано. Поки курс впроваджується у варіативній частині, ми будемо лише вітати ті педагогічні колективи, які самі виявлять бажання брати участь у цьому експерименті», – підкреслив заступник міністра освіти Борис Жебровський.

«Те, що сьогодні напрацьовано, відповідає ще одній нашій позиції – активне вивчення того, що відбувається в світі. Хочемо ми того, чи ні, але сьогоднішні технології створюють єдиний освітній простір. Навіть якщо ми не будемо щось вивчати у школі – діти самі це будуть знати. Тому ця програма, яка запропонована для багатьох країн і багатьох шкіл, відповідає ідеї створення й участі в єдиному світовому освітньому просторі» – наголосив заступник Міністра.

У Міносвіти зазначають, що протягом 2012/13 навчального року здійснюватиметься робота щодо вдосконалення навчально-методичного забезпечення викладання курсу, апробація підручників та посібників, моніторинг якості викладання курсу, анкетування учнів щодо виявлення рівня засвоєння знань.

Курс «Фінансова грамотність» має на меті навчання школярів віком від 15 до 16 років практичних аспектів фінансового планування, управління власними фінансами та відповідальної поведінки споживача фінансових послуг. Навчальна програма розрахована на повний академічний рік (2 семестри). Вона складається з 4 блоків - «Введення до власних фінансів», «Заощадження та інвестування», «Запозичення», «Страхування та власний бюджет» та передбачає 31 урок.

Для викладання курсу у цьому навчальному році Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) надруковано 3 тисячі компектів підручників (робочий зошит та підручник для учня, а також навчальний посібник для вчителя).