60-65% громадян України підтримують ідею української незалежності.
Про це повідомив кандидат психологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології АПН України Вадим Васютинський під час круглого столу на тему: "Масова політична свідомість у 1994-2005 рр.: рух по колу чи рух уперед?" у Львові вчора, 3 червня.
За словами Вадима Васютинського, проти української незалежності виступають 20% громадян нашої держави.
Прибічниками введення другої державної мови в Україні (російської) є половина населення держави.

Вадим Васютинський наголосив на тому, що в масовій свідомості громадян України переважають 4 види настроїв: реформативні або антиреформативні, а також патріотичні або проросійські. Також на масову свідомість українців впливає оцінка влади та соціальна напруженість. Вадим Васютинський наголосив на тому, що якщо у 1994 році в масовій свідомості українців домінували антиреформаторські і проросійські настрої, то у 2004 році відзначається невелике переважання патріотичних та реформаторських настроїв.

Також Вадим Васютинський повідомив, що найбільш патріотичною в Україні є молодь, а найменше - люди похилого віку. Крім того, чоловіки більш патріотично налаштовані, ніж жінки. "Найбільш характерною для українців є свідомість соціал-демократична, - зазначив Вадим Васютинський. Хоча вона (свідомість) про це не знає", - додав він.
Організатором семінару виступив Незалежний культурологічний часопис "Ї".

Прес-тайм