Українці – занадто толерантні до чужаків, зокрема, до своїх найбільших ворогів. У цьому і полягає проблема неуспіху України на міжнародній арені.

Про це в ефірі ток-шоу “Говорить ВЕЛИКИЙ Львів” заявила письменниця та громадська діячка Лариса Ніцой.

“Ми 28 років тому сказали, що державна мова – українська. Крапка! Україномовні українці поставили крапку. То хто колотить Україну весь час? Російськомовні! Не нам залежить на мовному питанні, а чомусь їм”, – зазначила Ніцой.

За словами письменниці, проблеми України на міжнародній арені пов’язані, зокрема, і з питаннями мови.

“Те, що відбувається сьогодні в Україні. Те, що в нас слабкі перемовини. Те, що нас нагинає Європа. Те, що нам диктує Путін…Можливо, ви здивуєтеся, але це дуже яскраво показано на прикладі мовного питання. І прямий зв’язок між тим, що відбувається в Україні, і мовним питанням, є очевидним.

Справа в тому, що українці втратили мовний імунітет, вони не можуть чинити іншим мовам опір. Приходить одна маленька російськомовна дитинка в україномовний садочок – і весь садочок розмовлятиме з нею російською мовою. Це доведений факт. Нам треба загартовувати мовний імунітет так, як людина загартовує свій організм”, – наголосила Лариса Ніцой.

Громадська діячка вказала, що українська нація наразі хвора. А діагноз її – гіпертолерантність:

“Якщо в організмі кількість бактерій на нормальному рівні – все нормально. Як тільки цю норму перевищено – це означає, що в людини є хвороба. Якби в українців толерантність була на нормальному рівні, все було б нормально. Однак, українці не толерантні, а гіпертолерантні. І це є хвороба!”

“Кілька днів тому у студії Добкін наїхав на ветерана з Одещини, який прийшов у вишиванці. По-перше, Добкін сказав, що той прийшов із якогось “сільського свята” (бо у вишиванці). По-друге, сказав, що всі галичани – “рагулі”. Волонтер став на захист галичан. А українці в студії сказали ветеранові не сваритися. Свої на свого! Оце і є ця гіпертолерантність, коли ми не здатні чинити опір чужакам. Оця гіпертолерантність і неспроможність якраз призводить до того, що ми не спроможні чинити опір на нормандському форматі!” – додала Лариса Ніцой.

Повний запис ефіру дивіться тут: